Joona Rajala IFK Motalaan!
SeuraJulkaistu: 15.04.2023 12.59

Joona Rajala IFK Motalaan!

Joona Rajalan matka jatkuu Pohjanlahden toiselle puolelle. Joona on tehnyt kolmen vuoden sopimuksen Ruotsin Elitserienissä pelaavan IFK Motalan kanssa. Motalan riveissä pelaa myös toinen Kerän kasvatti Jussi Aaltonen.

Joona on kehittynyt viimeisten vuosien aikana Bandyliigan parhaimpien pelaajien joukkoon, joten siirtyminen Ruotsiin on hieno mahdollisuus kehittyä entistä paremmaksi pelaajaksi. Nuorten pelaajien siirtyminen Ruotsiin on myös vahva osoitus Kerän loistavasta juniorityöstä.

Narukerä haluaa kiittää Joonaa seuran eteen tehdystä työstä niin kentällä kuin sen ulkopuolella. Joona on ollut aina loistava esimerkki seuran junioreille ja tulee olemaan sitä varmasti myös jatkossa IFK Motalan paidassa.

Kiitos ja paljon tsemppiä tulevaan #19! ❤️💙